Jak czyścić swoje zabawki i gadżety erotyczne? Szybki i łatwy sposób

Jak czyścić swoje zabawki i gadżety erotyczne? Szybki i łatwy sposób

Jak często czyścisz swoje zabawki seksualne? Jeśli jesteś jak wiele osób, prawdopodobnie niezbyt często. Czyszczenie naszych zabawek seksualnych może wydawać się ogromnym kłopotem – w końcu musimy to robić tylko tak często. Na szczęście istnieje łatwy i szybki sposób, aby wyczyścić swoje zabawki seksualne we właściwy sposób. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak prawidłowo czyścić swoje zabawki seksualne i utrzymać je w optymalnym stanie.

Rodzaje zabrudzeń zabawek seksualnych

Istnieją dwa główne rodzaje zabrudzeń zabawek seksualnych. Po pierwsze, jeśli zabawka została wyprodukowana z nieuszczelnioną powierzchnią to z czasem będzie zbierać bakterie i inne zarazki. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku zabawek silikonowych i gumowych, ponieważ płyn może zbierać się na powierzchni, a bakterie mogą się mnożyć. Możesz temu łatwo zapobiec, regularnie myjąc swoje zabawki seksualne mydłem antybakteryjnym. Możesz również użyć antybakteryjnych chusteczek, jeśli chcesz szybko wyczyścić swoje zabawki. Drugim rodzajem zabrudzeń zabawek seksualnych jest kurz. Sex zabawki mogą gromadzić kurz bardzo łatwo. Ten kurz może zawierać złogi komórek skóry i małe płatki skóry, które mogą być łatwo spłukane przez mycie swoich zabawek seksualnych. Aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, można kupić piankę czyszczącą, którą można zastosować do swoich zabawek seksualnych. Alternatywnie możesz użyć zwykłej chusteczki dla niemowląt, aby szybko je wyczyścić.

Jak prawidłowo czyścić swoje zabawki seksualne

Właściwym sposobem na czyszczenie zabawek seksualnych jest ciepła woda z mydłem. Nie musisz moczyć swoich zabawek w wannie, aby je wyczyścić. W rzeczywistości ważne jest, aby całkowicie wypłukać zabawki, aby zapobiec rozwojowi pleśni. Przed odłożeniem zabawek na miejsce należy je całkowicie osuszyć za pomocą czystego ręcznika do naczyń. Przed przechowywaniem zabawek upewnij się, że wyczyściłeś ich powierzchnię. Możesz użyć ściereczki lub sprayu do czyszczenia powierzchni.

Dezynfekować czy nie dezynfekować?

Oto jest pytanie. Producenci zabawek seksualnych mają dwie opcje, jeśli chodzi o czyszczenie swoich zabawek. Mogą zdezynfekować zabawki lub pozostawić je bez dezynfekcji. Jeśli zabawka została wykonana z nieuszczelnioną powierzchnią to najprawdopodobniej nie została zdezynfekowana. Problem z niedezynfekowaniem zabawek seksualnych polega na tym, że bakterie i kurz mogą się gromadzić i powodować poważne alergie i infekcje. Jeśli doświadczasz tych objawów, to powinieneś natychmiast szukać pomocy medycznej. Jeśli Twoje zabawki zostały wykonane z uszczelnioną powierzchnią, to najprawdopodobniej zostały zdezynfekowane. Dezynfekcja zabija bakterie, ale nie wirusy i zarodniki, więc zdezynfekowane zabawki mogą nadal chorować. Jeśli wystąpią takie objawy, należy niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną.

Powrót na górę