Jak zwiększyć libido? 5 kroków do silniejszego libido

Czy wiesz, że prawie 80 procent kobiet i 50 procent mężczyzn doświadcza spadku popędu płciowego wraz z wiekiem? W rzeczywistości, naukowcy szacują, że około jedna na trzy Amerykanki doświadczy spadku libido wraz z wiekiem. Na szczęście jest to coś, z czym można coś zrobić. Silny popęd seksualny jest istotnym elementem poczucia pewności siebie i szczęścia – i to nie tylko z partnerem. Ma on również korzyści dla Twojego zdrowia. Niższy popęd płciowy może być spowodowany stresem, niepokojem, depresją lub zmianami hormonalnymi, takimi jak perimenopauza lub depresja poporodowa. Istnieje jednak wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby ponownie zwiększyć swoje libido. W tym przewodniku wyjaśnimy 5 kroków, które musisz podjąć, jeśli chcesz poczuć się szczęśliwsza w swoim życiu i bardziej entuzjastycznie nastawiona do bycia intymną ze swoim partnerem ponownie:

Porozmawiaj o swoim stresie ze swoim partnerem

Jeśli nie czujesz się komfortowo rozmawiając o swoim stresie ze swoim partnerem, to tracisz wielką szansę na zarządzanie nim. Jeśli nie jesteś skłonny rozmawiać o swoim stresie z partnerem, to tak naprawdę nie będziesz w stanie wiele z nim zrobić. I jest też szansa, że on lub ona nie wie, jak zareagować. Jeśli czujesz, że twój partner nie jest gotowy do radzenia sobie z twoim stresem, to jest duża szansa, że możesz czuć się jeszcze bardziej niespokojny niż już jesteś. Świetnym sposobem na rozpoczęcie jest rozmowa z partnerem o tym, jak się czujesz, gdy jesteś pod wpływem stresu. Można to zrobić na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest powiedzenie partnerowi, że czujesz się zestresowana, a następnie poproszenie go, aby spróbował zrozumieć, jak się z tym czujesz. Innym sposobem jest poproszenie partnera o opowiedzenie, jak radzi sobie, gdy jest zestresowany. I wreszcie, oboje możecie na zmianę wymyślać, jak możecie pomóc sobie nawzajem, by czuć się mniej zestresowani.

Ćwicz regularnie

Regularne ćwiczenia są ważne, aby zwiększyć swoje libido. Może nawet pomóc ci poprawić swoje życie seksualne. Badania wykazały, że ludzie, którzy ćwiczą regularnie mają lepsze życie seksualne. W rzeczywistości, ci ludzie zwykle nie mają tak wielu problemów seksualnych, jak ci, którzy nie ćwiczą często. Dzieje się tak dlatego, że ćwiczenia poprawiają przepływ krwi do obszaru miednicy, gdzie dzieje się większość problemów seksualnych. Poprawia również poziom testosteronu, co może sprawić, że poczujesz się bardziej pewny siebie. Jeśli jesteś w wieku 30 lub 40 lat, prawdopodobnie jesteś w takim momencie swojego życia, w którym możesz być bardziej narażona na spadek libido z powodu naturalnych zmian hormonalnych, które przychodzą wraz ze starzeniem się. Jednak ćwiczenia mogą pomóc również w tych kwestiach.

Wysypiaj się

Jeśli jesteś stale zmęczony i wyczerpany, prawdopodobnie nie będziesz miał ochoty robić wiele z niczego. I chociaż możesz być w stanie przejść przez dzień ze zmęczonym, ospałym uczuciem, to prawdopodobnie nie będzie to przyjemne. Co prawdopodobnie się stanie, to że będziesz czuł się zimny, zdystansowany, a nawet zestresowany, ponieważ po prostu nie masz energii lub emocjonalnej zdolności do bycia otwartym i czułym ze swoim partnerem. Poprawa jakości snu poprawi Twoje libido, libido, a nawet poprawi Twoje życie seksualne. Dzieje się tak dlatego, że dobrej jakości sen jest miejscem, w którym uwalniasz mózgową substancję chemiczną serotoninę, która jest związana z poczuciem dobrego samopoczucia i szczęścia.

Jedz zdrowo

Jedzenie zdrowej diety pełnej warzyw i owoców, wraz z chudymi białkami, takimi jak ryby, kurczak i fasola, może pomóc z libido i poprawić twoje życie seksualne. Im bardziej zróżnicowana jest twoja dieta, tym więcej składników odżywczych i minerałów otrzymasz. To może pomóc zmniejszyć potencjalne ryzyko niskiego libido, niskiej energii, niepokoju i niskiego nastroju, dając więcej energii i lepszy nastrój. Istnieje również możliwość, że zła dieta może być przyczyną Twojego niskiego libido. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli jesteś poniżej 30 roku życia. Prawdopodobnie z wiekiem częściej doświadczasz zmian hormonalnych, które mogą powodować spadek libido.

Bądź spontaniczna

Nie chodzi tylko o fizyczny aspekt uprawiania seksu. Chodzi również o możliwość wyrażenia swojego uczucia do partnera w sposób, który czuje się naturalnie i spontanicznie. Kiedy nie masz na to ochoty, seks może wydawać się wymuszony i niezręczny. Może to prowadzić do uczucia wstydu lub zażenowania, które nigdy nie są dobre dla twojego nastroju lub libido. Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć jest poświęcenie trochę czasu na prawdziwe poznanie swojego partnera. Nie oznacza to tylko rozmowy o swoim dniu, ale także rozmowy o tym, jak się czujesz i co cię kręci. Pomoże to poprawić sposób, w jaki komunikujesz się ze swoim partnerem, dzięki czemu możesz czuć się bardziej spontanicznie i naturalnie, jeśli chodzi o wyrażanie swoich uczuć wobec siebie.

Jak zwiększyć libido?

Zwiększenie popędu seksualnego może być skomplikowane, ale nie jest niemożliwe. A nagrody są tego warte. Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby ponownie zwiększyć swoje libido, w tym uzyskać regularne ćwiczenia, uzyskać wystarczającą ilość snu, jeść zdrową dietę i rozmawiać z partnerem o swoim stresie. I w końcu wszystko, można również zrobić brudny czyn.

Powrót na górę